Slide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaSlide - grafikaCoraz więcej domowych klientów salonów meblowych decyduje się na wyposażenie na wymiar. Meble na zamówienie cechują się wyższym poziomem estetycznym niż ich sklepowe odpowiedniki oraz większą funkcjonalnością. Z rozwiązania korzystają nie tylko klienci prywatni, lecz także właściciele biur czy punktów usługowych. Najczęściej wybieranym surowcem do wykonania szaf na wymiar jest klasyczne drewno, jednak należy pamiętać, że meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Indywidualne projekty uwzględniają dobór odpowiedniego materiału, który będzie wytrzymały i odporny na czynniki eksploatacyjne pojawiające się w konkretnym pomieszczeniu.

5 zalet szaf na wymiar

Czy szafy wykonane na zamówienie mają więcej zalet niż dostosowanie do potrzeb klienta? Na pewno. Warto zwrócić uwagę na to, że:

  • za ich sprawą można wykreować niepowtarzalne wnętrze w dowolnym stylu;
  • dają pełną swobodę konfiguracji;
  • posiadają wyższą jakość niż meble z salonów;
  • są w stanie maksymalnie zagospodarować nawet nietypową przestrzeń.

Każda z tych cech sprawia, że takie meble są znacznie bardziej funkcjonalne od wyposażenia zakupionego w salonach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że szafy na wymiar ułatwiają utrzymanie porządku. Brak pustych półek ogranicza nadmierne osadzanie się kurzu, a wybrane akcesoria ułatwiają usystematyzowane przechowywanie wszystkich przedmiotów.