mała kuchnia

Jak urządzić z pomysłem małą kuchnię?

Mała kuchnia może być problematyczna do urządzenia. Problem wynika głównie z tego, że w łatwy sposób możemy ją „zagracić”, jeżeli źle rozplanujemy nie tylko jej umeblowanie, ale także dobór dodatków i akcesoriów kuchennych. Mały metraż kuchni nie oznacza jednak, że całe życie będziemy męczyć się, wykonując prace w kuchni. Nawet małą kuchnię można urządzić w ciekawy sposób, bez utraty cennego miejsca oraz z wykorzystaniem wszystkich ważnych sprzętów.

Dobry dobór mebli kuchennych

Podstawowym czynnikiem, który ułatwi nam aranżację małej kuchni, jest odpowiedni dobór mebli kuchennych. Polecamy, by w małych pomieszczeniach wybierać meble o jasnych kolorach z dużą ilością przeszklonych szafek oraz drzwiczek. Jasna kolorystyka zdecydowanie lepiej nadaje się do niewielkich pomieszczeń, ponieważ optycznie je powiększa. Dodatkowo szklane drzwi również wpływają wizualnie na wielkość kuchni. Zalecamy, by zdecydować się na szersze blaty, ponieważ pomieszczą one więcej niezbędnych sprzętów kuchennych, a my nie stracimy powierzchni „roboczej”.

Inwestycja w inteligentne systemy

W kuchni o małym metrażu liczy się każdy centymetr. Dlatego też warto zainwestować w inteligentne systemy kuchenne. Obecnie możemy wybierać spośród różnego typu nowinek technicznych i pomysłów stolarskich. Dobrym wyborem są szafki cargo, które są zdecydowanie bardziej pakowne, a dodatkowo jest to system wysuwany, dzięki któremu z łatwością dostaniemy się do potrzebnego produktu. Warto przemyśleć także rozwiązania takie jak wysuwana deska do krojenia czy też ukryte gniazdka w blacie kuchennym.

Najlepszy wybór to kuchnia na wymiar

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które posiadają kuchnię o małym metrażu, jest wybór mebli na wymiar. Dzięki temu nie tylko idealnie dopasujemy styl i kolor kuchni do naszego gustu, ale także maksymalnie wykorzystamy dostępną powierzchnię. Dzięki pomocy naszych fachowców kuchnia będzie miała wygląd oraz funkcje, które spełnią oczekiwania każdego klienta.