Od staranności i stylu wykończenia domu zależy jakość codzienności. Aranżacja wnętrz wymaga kreatywności oraz dobrych pomysłów na zagospodarowanie pomieszczeń, dzięki którym mogą one najlepiej pełnić swoje funkcje. Przy aranżacji niezbędny jest także zmysł estetyczny, ponieważ ułatwia właściwy dobór materiałów, kolorów i faktur. To złożone zadanie, dlatego zawsze warto zaplanować wystrój mieszkania z profesjonalistą.

Zasady aranżacji wnętrz

Aby mieć pewność, że projektant, z którym nawiążą Państwo współpracę, proponuje właściwe rozwiązania, warto poznać podstawowe zasady urządzania wnętrz. Wśród najważniejszych wyróżniamy:

  • koncentrację na funkcjonalności – atrakcyjny wygląd nigdy nie zastąpi komfortu;
  • unikanie zbyt dużej ilości zbędnych dodatków – nadmiar ozdobnych akcentów jest przytłaczający i zmienia mieszkanie w muzeum;
  • malowanie ścian dopiero po wyborze elementów wystroju – łatwiej dopasować kolor farb niż mebli;
  • dobór odpowiedniej ilości źródeł światła – zazwyczaj jedno jest niewystarczające;
  • stawianie na minimalizm – zagracone pokoje wydają się mniejsze i chaotyczne.

To reguły, którymi należy kierować się zarówno przy dużych remontach, jak i drobnych zmianach w wystroju. Najlepiej również podążać za własnym gustem, a nie kierować się wyłącznie trendami w aranżacji wnętrz. Moda przemija, a kolejne wymiany mebli i ozdób wiążą się z dużymi wydatkami. Urządzenie mieszkania dostosowanego do własnych upodobań oraz stylu życia pozwoli cieszyć się praktycznym i pięknym wnętrzem przez długi czas.